Гас режач Двостепен - Кина Шангај индустриска ренесанса

Гас режач Двостепен

Краток опис:

горилници М серија, горилници на Машинскиот и Електротехничкиот интеграција која широка употреба на парни котли, греење бојлери за вода, топлина спроведување нафта шпорет, директна употребата на генератор, литиум бромид климатизација растение и други индустриски греење и parch шпорет опрема, се дизајнирани од страна на напредни согорување технологија во светот и се консултира со EN267 стандард и национален interr- екстатично стандард.


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  51

  Технички податоци

   модел Излез макс. Излез мин. гас на притисок на гас Напојување мотор пакување Големина Тежина
  KW Kcal / h × 104 KW Kcal / h × 104

  mbar

  V KW L × P x В mm Килограм
  M-17GRF 168 14,5 69 6

  20-200

  230V / 50Hz 0.15

  580 × 460 × 340

  15
  M-20GRF 200 17,2 50 5

  20-200

  0.37

  840 × 530 × 450

  27
  M-30GRF 300 25,9 60 5.2

  20-200

  0.37

  940 × 540 × 450

  43
  M-35GRF 358 30,9 90 7.8

  20-200

  0.37

  990 × 540 × 450

  46
  M-40GRF 425 36,6 185 16

  30-300

  380V / 50Hz 0.37

  900 × 650 × 450

  76
  M-60GRF 738 63,6 248 21,4

  30-300

  1.1

  1000 × 760 × 550

  108
  M-100GRF 995 85,8 280 24

  30-300

  1.1

  1000 × 760 × 550

  110
  M-120GRF 1200 103,5 350 30

  30-300

  1.5

  1050 × 850 × 580

  120
  M-150GRF 1428 123 414 35,7

  30-300

  2.2

  1150 × 850 × 650

  144
  M-200GRF 2000 175 490 42

  40-300

  3.0

  1400 × 1080 × 800

  306
  M-250GRF 2500 220 590 50,9

  40-300

  7.5

  1400 × 1080 × 800

  310
  M-300GRF 2982 257 657 57

  40-300

  7.5

  1500 × 1080 × 800

  324
  M-350GRF 3500 300 924 80

  40-300

  7.5

  1500 × 1080 × 800

  330
  M-400GRF 3950 340 924 80

  40-300

  9.0

  1500 × 1080 × 800

  350

  Една / две фаза дијаграм крива

  1639

  димензии

  1753

  856

  модел А B C D Е F L mm Големината помеѓу дупки инсталација Nφmm M NO.
  mm ширина Висина mm милиметри должина Должина на експлозијата цевка mm дијаметар φmm глава φmm Cylinderdiameter
  M-450GS / M 962 740 1540 335 290 320

  400

  330 M16 1
  M-550GS / M 965 780 1660 399 350 380

  480

  390 M16 1
  M-650GS / M 1125 1075 1645 430 480 470

  550

  500 M16 2
  M-1000GS / M 1230 1094 1670 430 480 470

  550

  500 M16 2

  "N" се однесува на големината на дупката на комората.

  модел А B C D Е

  F

  L големина mmThe помеѓу дупки инсталација Nφmm M NO.
  Widthmm Heightmm Lengthmm Должина на
  експлозијата tubemm
  φmmHead
  дијаметар
  φmm
  цилиндар
  дијаметар
  мин max
  М-3G 245 270 410 50-105 90

  90

  130 155 95 M8

  1

  М-6G 245 271,5 410 50-105 90

  90

  130 155 100 M8

  1

  M-11G M-11TG 245 271,5 475 90-150 108

  90

  130 155 120 M8

  1

  M-17G M-17TG 350 350 650 80-200 108

  95

  130 155 120 M8

  2

  M-20G 475 365 740 120-280 135

  114

  170 206 140 M10

  3

  M-30G M-30TG 475 365 835 170-300 135

  135

  200 244 145 M12

  3

  M-35g M-35TG 475 365 925 130-350 155

  135

  200 244 165 M12

  3

  M-40G M-40TG 470 397 1100 150-330 155

  135

  200 244 165 M12

  3

  M-50G 475 397 1150 150-350 155

  135

  200 244 165 M12

  3

  * M-60G * M-60TG 560 485 1270 170-400 205

  160

  233 190 M12

  4

  * M-100G 560 485 1330 240-460 230

  160

  233 190 M12

  4

  * M-100TG 560 485 1330 220-440 270 195 276 220 M16

  4

  * M-120g 590 500 1400
  * M-150g 655 587 1500 220-440 270

  195

  276 220 M16

  4

  * M-150TG 655 587 1500 300-600 320 220 339 240 M16

  4

  * M-200g 830 730 1850
  * M-250G 875 730 1850 300-600 320

  220

  339 240 M16

  4

  M-250TG 875 730 1850 275-450 356 275 480 510 390 M20

  5

  M-300G 875 757 1850
  M-350g 880 757 1850 275-450 356

  275

  480 510 390 M20

  5

  M-400g 880 760 1850 275-450 356

  275

  480 510 390 M20

  5

  "N" се однесува на големината на дупката на комората.
  Кога "Е" е поголема од "N", покрај без furance вратата на овој котел, Ве молиме да се отвори дупка "N" поголем од "Е" и треба еден екстравагантен прирабница да се инсталира на горилникот. Контакт продаде канцеларија, ако треба повеќе детали.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!