Лесното масло режач една фаза еден момент (огноотпорни тип) - Кина Шангај индустриска ренесанса

Лесното масло режач една фаза еден момент (огноотпорни тип)

Краток опис:

горилници М серија, горилници на Машинскиот и Електротехничкиот интеграција која широка употреба на парни котли, греење бојлери за вода, топлина спроведување нафта шпорет, директна употребата на генератор, литиум бромид климатизација растение и други индустриски греење и parch шпорет опрема, се дизајнирани од страна на напредни согорување технологија во светот и се консултира со EN267 стандард и национален interr- екстатично стандард.


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  111

  Технички податоци

  модел Излез макс. Излез мин. Проток макс. Проток мин. Напојување мотор пакување Големина Тежина
  KW Kcal / h × 10 * 4 KW Kcal / h × 10 * 4 Kg / h Kg / h V KW LPH mm Килограм
  M-ST120 66 6 24 3 5.6 2 230V / 50Hz 0.11 450 × 340 × 270 12,5
  M-K10KLF 119 10 59 5 10 5 0.11 450 × 340 × 270 12,5
  M-8SLF 95 8 47 4 8 4 0.11 400 × 360 × 250 10
  M-12SLF 140 12 70 6 12 6 0.13 400 × 360 × 250 12

  крива Дијаграм

  15164315

  Димензии

  4459

   

  модел А

  B

  C D Е

  F

  L големина mmThe помеѓу дупки инсталација Nφmm M NO.
  Widthmm Heightmm Lengthmm Должина на експлозијата
  tubemm
  дијаметар φmmHead φmmCylinder
  дијаметар
  мин max
  M-K10KL 300

  230

  400 105 90

  90

  130 155 95 M8

  1

  M-8SL 330

  220

  220 120 89

  89

  130 155 95 M8

  1

  M-12SL 330

  220

  220 140 89

  89

  130 155 95 M8

  1

  M-3L 250

  217,5

  330 90 80

  80

  135 160 90 M8

  1

  M-6L 245

  270

  455 150 90

  90

  130 155 100 M8

  1

  M-10L 245

  270

  480 130 95

  95

  130 155 100 M8

  1

  M-14L 360

  275

  415 110 95

  95

  130 155 105 M8

  2

  M-14LW 380

  275

  415 110 95

  95

  130 155 130 M8

  2

  M-18L 360

  355

  650 117 118

  114

  170 206 130 M10

  2

  M-26L 450

  355

  650 139 135

  114

  170 206 150 M10

  2

  M-34L 480

  380

  740 380 150

  135

  200 244 165 M12

  2

  M-35L 450

  372,5

  780 350 150

  135

  200 244 165 M12

  2

  M-40L 525

  430

  985 305 170

  135

  200 244 180 M12

  2

  M-55L 600

  500

  1170 400 170

  135

  200 244 180 M12

  2

  * M-75L 630

  510

  1200 400 205

  160

  233 180 M12

  3

  M-100L 640

  525

  1295 400 230

  195

  276 240 M16

  3

  M-120L 685

  610

  1400 400 230

  195

  276 240 M16

  3

  M-180L 785

  650

  1645 535 260

  220

  339 270 M16

  3

  M-250L 915

  780

  1665 590 260

  220

  339 270 M16

  3

  M-300L 915

  840

  1860 605 360

  275

  480 510 380 M20

  5

  M-350L 1050

  920

  1960 560 360

  275

  480 510 380 M20

  5

  "W" со водоотпорен капак
  "N" се однесува на големината на дупката на комората.
  Кога "Е" е поголема од "N", покрај без furance вратата на овој котел, Ве молиме да се отвори дупка "N" поголем од "Е" и треба еден екстравагантен прирабница да се инсталира на горилникот. Контакт продаде канцеларија, ако треба повеќе детали.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!