Двојна гориво режач лесното масло / гас Лизгачки / модулирање лесното масло / гас режач M180 / 250/350/600/450/550/850/1000 GL S / M - Кина Шангај индустриска ренесанса

Двојна гориво режач лесното масло / гас Лизгачки / модулирање лесното масло / гас режач M180 / 250/350/600/450/550/850/1000 GL S / M

Краток опис:

горилници М серија, горилници на Машинскиот и Електротехничкиот интеграција која широка употреба на парни котли, греење бојлери за вода, топлина спроведување нафта шпорет, директна употребата на генератор, литиум бромид климатизација растение и други индустриски греење и parch шпорет опрема, се дизајнирани од страна на напредни согорување технологија во светот и се консултира со EN267 стандард и национален interr- екстатично стандард.


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  0092351

  Технолошки перформанси и структурни описи

  1.Alternate метан гас / лесното масло режач.
  2.Two фаза прогресивна работа излез.
  3.Air гас мешање на експлозијата цевки и висок притисок механички атомизацијата на гориво, користејќи ги прскалките.
  4.Ability да се добие оптимална вредности согорување, преку регулирање на воздух за согорување и експлозијата-цевка.
  5.Maintenance олеснета од страна на фактот дека оваа единица мешање и единица атомизација може да се отстрани без да се отстрани горилникот од котел.
  6.Minimum и максимална регулација на протокот на воздух за првата и втората фаза со помош на електрични сервомоторот со пауза затворањето на портата за да се спречи било топлина дисперзија на грип.
  7. серво мотор, кој се поправат со камери може да се прилагоди на потрошувачката на гориво и air.to спречи било топлина дисперзија на грип.
  8. "Опремени со прирабница и еден изолација заптивка за котел прицврстување.
  Внесување 9.Combustion воздух со уред за прилагодување на протокот на воздух.
  10.Sliding котел цевки прирабници за да се прилагодат на чело издаденост
  на различните видови на котли.
  11.Adjustable експлозијата цевка со прскалка нерѓосувачки челик и дефлектор диск во челик.
  12.A трифазен електричен мотор да се кандидира фан, а друг да се кандидира на пумпата.
  чек 13.Flame присуство од страна на УВ фото-електрични ќелија.
  14.Electrical рејтинг IP40 заштита на растенијата.

  5133308

  димензии

  5755
  42
  3610

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!